Copywriter na zlecenie

Mateusz Kocowski – Copywriter na zlecenie

Cześć! Nazywam się Mateusz i piszę. To tak najprościej, najkrócej, najogólniej. W końcu pisać każdy może. Ale czy aby na pewno?

Copywriter SEO

Copywriter SEO to osoba, która tworzy teksty dedykowane pod roboty Google. Moim zdaniem jednak – w obecnych warunkach – i mając na uwadze to, że końcowym odbiorcą tekstu jest człowiek, a nie robot, należy w tworzonych tekstach łączyć w sobie elementy SEO jak i merytoryczny charakter tekstu. W końcu, przede wszystkim, to osoba czytająca powinna czerpać ze stworzonego tekstu, a nie robot. I stąd też tworzenie tekstów to nie lada wyzwanie, szczególnie tych określanych mianem tekstów SEO. Czasy, w których „maszyna” z paczki treści generowała masę różniącej się od siebie treści niskiej jakości już dawno temu odeszły do lamusa. Obecnie prawdziwy copywriting jak i treści o możliwie najwyższej jakości królują w branży pozycjonerskiej.

Posiadając stronę internetową musisz zadbać o teksty wysokiej jakości, które na niej zamieścisz. Bez właściwie napisanych tekstów na sto procent nie zagościsz na szczycie SERPów, a więc w wynikach wyszukiwania Google.

Obecnie strony, jak i ich właściciele prześcigają się w ilości i jakości zamieszczanego na portalach kontentu. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem portalu internetowego i chcesz, aby zagościł na nim tekst najwyższej klasy, bardzo dobrze trafiłeś. Już teraz możesz się ze mną skontaktować i przedstawić mi swoje zlecenie. Wystarczy, drogi czytelniku tego tekstu, abyś napisał do mnie na e-maila. Odpowiem, z pewnością. Ewentualnie łap mnie na Messangerze.

Sztuka pisania tekstów

Pewnie zastanawiasz się nad tym dlaczego miałbyś wybrać właśnie mnie? W końcu na rynku dostępny jest niejeden copywriter, który bardzo chętnie podjąłby się twojego zlecenia. Jakie by ono nie było… 😉

Ze mną jest jednak trochę inaczej. Dla mnie każdy tekst to oddzielna historia. Dla mnie każdy tekst do którego pisania zasiadam to wyzwanie któremu należy sprostać w możliwie jak najlepszy sposób. I dlatego też nie szukam zleceń gdzie popadnie. Ba! Jeśli jesteś na tej stronie to znaczy, że to ty znalazłeś mnie, a nie ja ciebie. Podejmijmy więc współpracę. Stwórzmy coś razem. Coś co sprawi, że Internet stanie się nieco bardziej wartościowy, a ty przy tym zarobisz. Bo dobra treść sprzedaje. Dobra treść sprawia, że twoja strona wędruje na pierwszą pozycję w wynikach wyszukiwania pozycjonując twój produkt ponad produktami konkurencji.

Pisanie poszczególnych copywriterów różni się pomiędzy sobą. Każdy ma inny styl, ja także. Mam styl, który może ci się spodobać lub też nie. Jedno jest jednak pewne. Ja ten swój styl modyfikuję pod kątem tego z czym do mnie przyszedłeś. Więc nie bój się tego, że zrobię humoreskę z poważnego opisu twojej firmy. To nie nastąpi. Napisałem już tyle tekstów, że wiem jak przysiąść do twojego zlecenia.

Copywriter na zlecenie – portfolio

Każdy kto zajmuje się tworzeniem tekstów posiada swoje portfolio. Poniżej możesz zapoznać się z tym co ja do tej pory napisałem:

Artykuły na bloga

Tworzenie cyklicznych tekstów na blog przy sklepie internetowym sklep.prezentdlakota.pl.

Linki do artykułów: 
Czym jest linienie i jak sobie z nim poradzić? 
Jak zabezpieczyć mieszkanie w którym mieszka kot?

Inne przykładowe teksty/artykuły

Odnośniki do tekstów: 
Ranking gier planszowych dla dzieci 
Krew w spermie – co oznacza? 
W jaki sposób adwokaci przechowują akta?

Teksty zapleczowe

Odnośniki do tekstów:
 Kto wymyślił kitesurfing?
Relaks dla każdego
Nieznajomość prawa szkodzi
Wypożyczanie maszyn budowlanych to dobre rozwiązanie
Zakup mebli do domu
Korzyści jakie daje analiza konkurencji

Opowiadania

Odnośniki: 
Zwierzęta 
Show na żywo
Pocztówka z kosmosu 
Amnezja

Jak ja to robię?

Zatrudniając copywritera musisz mieć świadomość tego jak dobrze radzi on sobie z poszukiwaniem informacji w ogólnodostępnych źródłach. Pierwszym od czego zaczynam pisanie tekstu jest poszukiwanie informacji różnego typu dotyczących danego tematu. Zatem portale specjalistyczne nie są mi obce. Często też dobry, merytoryczny i przydatny przy tworzeniu artykułu tekst znaleźć można na portalach internetowych, które nie są zbyt popularne w wynikach wyszukiwania. Oprócz tego teksty tworzę też przy wykorzystanie programu Surfer SEO, który w prosty i przejrzysty sposób pomaga mi w zoptymalizowaniu treści pod kątem ilości znaków, nagłówków, czy wypunktowań. Przy tworzeniu tekstów łączę więc swój miękki język z dobrodziejstwami o iście analitycznym charakterze, które to dobrodziejstwa są w stanie pomóc mi w tym, aby stworzyć dla ciebie jak najlepszy tekst.

Nadmienić muszę, że aby napisać dobry tekst przy wykorzystaniu narzędzia Surfer SEO trzeba posiadać umiejętności co najmniej kilku copywriterów 😉 To taki żarcik, bo słowo copywriterów zostało mi jeszcze do użycia aż sześć razy. Odpuść zatem odwiedzanie innych stron i poszukiwanie innych copywriterów skoro jesteś ju.ż u mnie. Copywriting to moja pasja. Możliwe, że nie podejmę się twojego zlecenia, bo uznam, że to nie moja branża, ale odezwij się. W końcu w każdej umowie muszą być co najmniej dwie strony.

Research Copywriter 93% Lekkie pióro Słowo 95%